News

Muzyka, koncerty, nagrania i video

Thursday, 13 August 2020

NO TRANSLATION AVAILABLE

W celu posłuchania i obejrzenia fragmentów z moją muzyką, śledzenia wydarzeń artystycznych i informacji o moich koncertach zapraszam na kompozytorski fanpage na facebooku, do którego link prowadzi tutaj: https://www.facebook.com/kowalskimusic


   

Stypendium - kultura w sieci - Multi-koncert na wirtualną orkiestrę

Wednesday, 01 July 2020

NO TRANSLATION AVAILABLE


W lipcu 2020 rozpocząłem pracę nad utworem "Multi-koncert" na wirtualną orkiestrę. Głównymi wykonawcami będą w nim muzycy chętni do udziału on-line w procesie nagrania mojego utworu. Kompozycja powstawać będzie na zasadzie połączenia w "łańcuch" krótkich fragmentów przesłanych dobrowolnie za moją namową zarówno przez muzyków zawodowych, jak i amatorów. Warunkiem udziału jest znajomość nut na poziomie przynajmniej podstawowym. Odcinki zostaną zharmonizowane i zinstrumentowane na orkiestrę nagraną przeze mnie multiinstrumentalnie techniką "multitrack" i "multi-video". Projekt jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Kultura w sieci", zaś publikacja ostatecznej wersji utworu nastąpi pod koniec września b.r.. W międzyczasie będą udostępniane fragmenty powstającej kompozycji. Więcej szczegółów w tym temacie na oficjalnym fan-page'u - zapraszam serdecznie: https://www.facebook.com/kowalskimusic
   

Muzyka współczezna nie gryzie - spotkanie z kompozytorem

Saturday, 17 November 2012

NO TRANSLATION AVAILABLE

Czy konkursy kompozytorskie dają szczęście? Jak wiele trzeba włożyć serca, a jak wiele rozumu, aby powstał dobry utwór muzyczny? Na te i na wiele innych pytań odpowie kompozytor i muzyk Bartosz Kowalski, kolejny gość cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”.
   

Zwycięzca Konkursu Krzysztofa Pendereckiego

Saturday, 17 November 2012

NO TRANSLATION AVAILABLE

Krzysztof Penderecki wręcza główną nagrodę Bartoszowi KowalskiemuSpośród wybranych w pierwszym etapie sześciu partytur, Krzysztof Penderecki wyłonił najlepszą podczas koncertu finałowego. Zwyciężyła kompozycja "Prismatic shapes for string orchestra" autorstwa Bartosza Kowalskiego z Warszawy. Na konkurs wpłynęło 49 partytur z całego świata. Zgłosili się kompozytorzy m.in. z Japonii, Australii, Korei, Stanów Zjednoczonych i Włoch.  Proces wyłaniania kompozycji, które przeszły do finału był anonimowy. Jury obradowało w siedzibie Radomskiej Orkiestry Kameralnej w pierwszych dniach sierpnia. W pierwszym etapie w składzie jury zasiadali: Piotr Moss, Paul Patterson i Maciej Żółtowski.
- W przypadku pierwszej nagrody zdecydowała świetna technika kompozytorska już u tak młodego człowieka - mówił Krzysztof Penderecki tuż po ogłoszeniu wyników pierwszej edycji międzynarodowego konkursu kompozytorskiego swojego imienia.
>>przeczytaj więcej w wiadomościach prasowych

   

Page 1 of 15